KicsiKözepesNagy

A Rózsadomb Center kutyabarát üzletház avató rendezvénye

A Rózsadomb Center kutyabarát üzletház avató rendezvénye"Te egyszer és mindenkorra felelős lettél azért, akit megszelídítettél." (Antoine de Saint-Exupéry) 


 Sokan vagyunk, akik a kutyánkat legszívesebben mindenhova magunkkal vinnénk. Még akkor is, ha vásárolgatunk, étterembe megyünk, vagy éppen egy rendezvényre. Sajnos, nagyon kevés kutyabarát hely és program létezik ma Magyarországon. Mi, pontosan emiatt szeretnénk az állatokkal való gondolkodásmód változását. Az állattartási kultúra színvonalának emelése érdekében a felelős állattartás jegyében a Rózsadomb Center „kutyabarát üzletház” avató rendezvényt szervez, 2010. március 27-én, szombaton. Ettől a naptól a gazdákat és kedvenc kutyusaikat is szeretettel várják majd a bevásárlóközpontba. Az esemény a felelős állattartás alapelveire kívánja felhívni a figyelmet. A szervezők ennek érdekében egész napos szórakoztató és ismeretterjesztő programokkal várják a Rózsadomb Centerben a „nem csak kutyatulajdonosokat”. 

 Az egész napos szaktanácsadás, és ismeretterjesztés mellett mentőkutya és kutyaovi bemutató is lesz. Ezen kívül neves kutya-szaktanácsadók is megismertetik játékos, különleges kutyaoktatói módszereiket és nevelési tanácsokat is adnak. Egész napos felvilágosítással és örökbefogadási lehetőséggel várják az érdeklődni vágyókat a Pilis-budai Kutyamentők Egyesülete. A sok hasznos tanács mellett megismerkedhetnek, Magyarországon egyedülállónak mondott „mosd Magad” fürdőházunkkal is, és a Doggy Bag üzlet egyéb praktikus állattartási eszközeivel. Felvilágosítással egybekötött vásárt tart több állateledellel foglalkozó cég is. 

Program: 
 2010. március 27. szombat 
9.00 – 15.00 9.00 Ünnepélyes megnyitó – „matrica váltás” beszédet mond: Dr. Czerny Róbert – civil állatvédelmi ombudsman 
 9.30 Kutyasuli bemutatója A bemutatócsoport 2007-ben alakult és azóta nagy népszerűségre tett szert. Különböző témájú bemutatókat tart, az oktató jellegűtől, a kutyás játékokon át a zenés koreográfiáig. Általában iskolákba, óvodákba, állatvédelmi rendezvényekre és kutyakiállításokra járnak fellépni, de szerepeltek már gyereknapon, céges rendezvényen, üzletnyitáson és különböző kulturális eseményeken is 11.00 Korom Gábor: Neked ugatok! könyvének bemutatója – vásár A szerző egy új oktatói generáció kinevelésén fáradozik, e könyve azonban azoknak a gazdáknak szól, akik többet várnak maguktól az etető, simogató, sétáltató személyzet szerepénél. Akik szeretnék megérteni, hogy a kutya mit miért tesz, hogy egyszer s mindenkorra felhagyjanak a parki kutyakergetéssel, a lakás romjainak eltakarításával. 12.00 Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! könyvbemutatója – vásár A könyv nagyon gyakorlatias, igyekszik az összes várható eseményre felkészíteni a gazdát, ami a tanítás során előfordulhat, ezzel elérhetővé tenni az otthoni, önálló munkát. Az alapvető feladatokon kívül néhány mókás trükk kivitelezését is megismerhetjük. 13.00 Mentőkutya bemutató A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat színvonalas mentőkutyás bemutatója, melyet szívesen tartanak céges rendezvényeken, szakmai napokon. Ezek az alkalmak kiválóak arra, hogy a hétköznapi emberek megismerkedhessenek a mentőkutyák képzésével, alkalmazhatóságával, valamint megismerhessék a kulturált állattartás alapvető szabályait. 14.00 Pilis-Budai Kutyamentők Társasága Egyesület – ÖRÖKBEFOGADÓ és ADOMÁNYGYŰJTŐ NAP Felelős állattartás Mi a teendő, ha kóbor kutyával találkozom? Jelenleg Magyarországon (kb.1 500 000) kóbor kutya és kb. ugyanennyi kóbor macska található. A legtöbb ember nem kifejezetten tenyésztési céllal veszi a kutyáját/macskáját, és legtöbbjük nem is kíván születendő kölykökkel foglalkozni. Mit tegyünk... 15.00 állatsziget – Budapesti Állatvédelmi és Természetvédelmi Kultúrpark "Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők , s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek...” (Márai Sándor: Füves könyv) Az állatsziget életre hívása egyet jelent egy példamutató állatvédelmi szolgálat megvalósításával, és az emberi felelőtlenség áldozatává vált négylábúak megsegítésével. A remények szerint mindez hozzájárul majd, hogy az állatokat ne csak haszontárgyként, vagy játékszerként tartsák számon, hanem olyan érző lényként, ahogyan azt Márai Sándor bevezető soraiban is olvashattuk.

Hozzászólás írásához regisztráció szükséges!